Doučujte.cz

Pomáháme doučováním

24. 11.
2022

Jak (lépe) doučovat? webinář pro všechny

Otevřený webinář pro dobrovolníky, doučovatele, pracovníky NNO, studenty vysokých škol (nejen pro budoucí pedagogy) na téma doučování

Zveme vás na webinář ve čtvrtek 24. 11. 2022 17:00 – 18:30, na kterém pomůžeme odpovědět na otázky:

  • Jak s doučováním začít? S čím se jako doučovatel můžu setkat?
  • Jak doučovat, aby z toho měly užitek a radost všechny zúčastněné strany?
  • Jak si dobře stanovit hranice vlastního doučování v rodině?
  • Jak pracovat s motivací žáka v doučování?

Zameškané učivo a chybějící sociální kontakt jen rozevřel nůžky mezi chudšími dětmi a ostatními žáky a dohnat to bude nějakou dobu trvat. Proto je skvělé, že se do doučování dětí zapojuje stále větší množství lidí. Člověk v tísni má v doučování nejen sociálně znevýhodněných dětí dlouholeté zkušenosti a díky podpoře Nadace České spořitelny je teď může předávat dál.

► Online kurz je určen studentům všech VŠ, ostatním neziskovým organizacím a dalším zájemcům, kteří by chtěli doučovat.

Základy k problematice sociálního vyloučení a doučování v rodinách představí Miroslava Haplová (koordinátorka vzdělávacích služeb v Plzeňském kraji) a dobrovolnictví a postřehy z praxe přiblíží Hana Dostálová (koordinátorka vzdělávacích služeb v Libereckém kraji).

► Aktivní zapojení účastníků a dotazy jsou vítány. Všem zúčastněným bude poskytnut „balíček pro doučující“, který obsahuje praktické tipy, hry a aplikace k doučování a další možnosti samostudia a kontaktů, na které je možné se obrátit. Webinář je kompletně zdarma.

Registrujte se zde, těšíme se na vás! https://forms.office.com/r/mfLJdK7CNb

Bližší informace o kurzu a odkaz na kurz budou zaslány přihlášeným účastníkům. Pro dotazy nebo zájem o metodickou podporu a konzultace k doučování nás můžete kontaktovat na emailu: