Doučujte.cz

Pomáháme doučováním

13. 12.
2022

Doučovatelé, jak se máte? Reflektivní webinář

Zveme vás na reflektivní, sdílecí webinář pro doučovatele – studenty VŠ, dobrovolníky, asistenty pedagoga, zástupce NNO a další aktéry, kteří by rádi předali své zkušenosti a příklady dobré praxe v doučování dětí, získali zpětnou vazbu na svoje postupy, ale také sdíleli své trable, překážky a problémy. Připojte se online pro trochu tolik potřebné psychohygieny a inspirace.

Kdy: úterý 13. 12. 2022, od 17:30 do 19:00

Zameškané učivo a chybějící sociální kontakt jen rozevřel nůžky mezi chudšími dětmi a ostatními žáky a dohnat to bude nějakou dobu trvat. Velmi náročná je i situace se začleněním ukrajinských žáků. Proto je skvělé, že se do doučování dětí zapojuje stále větší množství lidí. Člověk v tísni má v doučování nejen sociálně znevýhodněných dětí dlouholeté zkušenosti a díky podpoře Nadace České spořitelny je teď může předávat dál. Vážíme si všech, kteří se snaží dětem pomáhat a víme, že to nebývá lehká práce, proto nabízíme otevřenou a bezpečnou platformu pro sdílení.

► Online kurz je určen studentům všech VŠ, ostatním neziskovým organizacím a dalším zájemcům, kteří doučují.

► Webinář povede Hana Dostálová (koordinátorka vzdělávacích služeb v Libereckém kraji) a Lucie Pivoňková (lektorka a supervizorka programu Varianty).

► Aktivní zapojení účastníků a dotazy jsou vítány. Všem zúčastněným bude poskytnut „balíček pro doučující“, který obsahuje praktické tipy, hry a aplikace k doučování a další možnosti samostudia a kontaktů, na které je možné se obrátit. Webinář je zdarma.

Bližší informace o kurzu a odkaz na kurz budou zaslány přihlášeným účastníkům.

Přihlaste se: https://forms.office.com/r/QFDdU9Mq7L

Pro dotazy nebo zájem o metodickou podporu a konzultace k doučování nás můžete kontaktovat na emailu